انواع ردیاب خودرو

 • نوشته بعدی
 • نوشته قبلی

انواع ردیاب خودرو

امروزه با پیشرفت های تکنولوژی در تمام زمینه ها ما می توانیم پیشرفت در ابزارهای امنیتی را هم مشاهده نماییم. این پیشرفت ها در زمینه ردیاب ها هم خود را نشان داده است. ردیاب ها هم درحفظ جان و هم در حفظ مال افراد بسیار کارایی دارند. ردیاب ها به دو نوع ردیاب های شخصی و ردیاب های خودرو تقسیم بندی می شوند که در ادامه قصد داریم تا کارایی ردیاب های خودرو و همچنین مدل های آن را بررسی نماییم.

بررسی انواع ردیاب خودرو

ردیاب های خودرو یک دستگاه بسیار کوچک می باشند که هدف از تولید و ایجاد آن ها مشاهده موقعیت فعلی با کمک جی پی اس و سیم کارت می باشد. در واقع کاربردهای ردیاب های خودرو دیدن موقعیت مکان فعالی اتوموبیل شما در هر مکان و زمان خواهد بود. کاربرد فراوان دیگر از این دستگاه جلوگیری از سرقت خودرو و ایجاد امنیت آن می باشد. با ردیاب خودرو حتی در صورت به سرقت رفتن خودروی شما باز هم می توانید با پیدا کردن مکان فعلی آن را بیابید. با توجه به سرقت های زیاد خودروها در شهرها می توان از آن به عنوان راهکاری اساسی در زندگی پر مشغله امروزه نام برد که می تواند خیالی آسوده را به افراد بدهد.

معرفی انواع ردیاب خودرو

ردیاب های خودرو در دسته بندی کلی به سه دسته اصلی تقسیم می شوند که هر کدام می توانند شامل انواع متنوعی باشد. در ادامه مطلب به بررسی این مدل ها و خصوصیات آن جهت آشنایی بیش تر شما عزیزان برای خرید ردیاب خودرو می پردازیم.

۱) انواع ردیاب خودرو : ردیاب مغناطیسی یا آهنربایی

۲) انواع ردیاب خودرو : ردیاب فندکی خودرو

۳) انواع ردیاب خودرو : ردیاب دیاگ خودرو

ردیاب خودرو مغناطیسی یا آهنربایی چیست؟

به صورت خلاصه می توانیم بگوییم ردیاب مغناطیسی یا آهنربایی خودرو انتخابی مناسب جهت افرادی می باشد که دوست ندارند از سیم کشی ردیاب در خودرو خود استفاده نمایند.

برخی از افراد تمایلی ندارند که درگیر مشکلات زمان وصل نمودن ردیاب ها و شنود خودرو و همینطور مشکلات ناشی از نصب و سیم کشی آن گردند. سیم کشی نیاز به مهارت دارد و نیاز است یک برق کار یا متخصص این کار را با هزینه جداگانه انجام نماید.

پس می توانیم ردیاب مغناطیسی خودرو را به این افراد معرفی کنیم که از بهترین ها جهت حل این مشکلات می باشد. می رسیم به این موضوع که این ردیاب به چه صورت می باشد؟ این ردیاب خودرو دارای آهنربایی بسیار قوی می باشد که به یکی از بخش ها می چسبد و بدون این که مشکلی برای آن پیش بیاد کار خود را انجام می دهد. آهنربای این ردیاب بسیار پرقدرت است و به راحتی و یا ضربه کنده نمی شود. این مدل ردیاب مغناطیسی فقط برای استفاده در خودرو نمی باشد و می توان در مصرف شخصی و به عنوان ردیاب شخصی نیست از آن استفاده نمود ولی عملکرد خوب خود را بیش تر در خودرو ها نشان خواهد داد.

ردیاب خودرو فندکی خودرو چیست؟

این ردیاب هم مانند ردیاب قبلی دارای مزیت نصب بدون سیم کشی و به صورت سریع در خودرو می باشد. در این مدل ردیاب ها مکانی جهت وارد نمودن سیم کارت وجود دارد که می توانید با قرار دادن سیم کارت درون آن و وصل نمودن ردیاب به پورت فندکی خودرو ردیاب را راه اندازی نمایید.

خصوصیت مهم ردیاب فندکی خودرو نصب سریع و طراحی بسیار عالی آن می باشد. این ردیاب های فندکی دو پورت USB دارند که می تواند کار شارژ کردن را انجام دهد. زمانی که فردی بدون اطلاع شما این ردیاب را از جای خود جدا می کند هشداری به مالک خودرو ارسال می شود. این هشدار به صورت پیامکی می باشد که به فرد فرستاده می گردد و فرد می تواند در همان لحظه پیگیر خودروی خود شود.

ردیاب دیاگ خودرو چیست؟

یکی از ساده ترین ردیاب های خودرو ردیاب دیاگ خودرو می باشد. در صورتی که بودجه کافی برای خرید ردیاب های پیشرفته ندارید می توانید از مدل ردیاب های ارزان قیمت مانند ردیاب دیاگ خودرو استفاده نمایید. ردیاب خودرو از نوع ساده ردیاب های خودرو می باشد ولی دارای کارایی و دقت فوق العاده می باشد. ردیاب دیاگ خودرو با نصب بر روی سوکت دیاگ برق خودرو کار خود را شروع کرده و دیگر به مرحله خاصی برای ردیابی کار نیاز ندارد. بهترین خصوصیات این مدل ردیاب ها نصب ساده و آسان می باشد. البته این مدل ردیاب ها کارایی بسیار خوبی دارد و دقت و عملکرد بالایی هم خواهند داشت. پس در صورتی که ردیابی با قیمت ارزان ولی با عملکرد بالامی خواهید در خرید ردیاب خودرو دیاگی شک نکنید.

کاربرد های اصلی انواع ردیاب خودرو

 • ردیاب های خودرو دارای کاربردهای زیادیمی باشند که از مهم ترین آن ها می توان به توانایی آن ها در دیدن مسیرهای تردد دقیق مانند زمان و تاریخ اشاره نمود. سایر کاربردهای دیگر این ردیاب های خودرو موارد زیر می باشد.
 • توانایی خاموش نمودن خودرو از راه دور
 • هرگونه تغییر در خودرو مانند روشن شدن، باز شدن درب خودرو، تصادف و یا کنده شدن ردیاب با صاحب آن توسط پیامک اطلاع داده می شود.
 • ردیابی خودرو در هر ثانیه و هر لحظه
 • توانایی دیدن مسیرهای تردد با خودرو(همراه اطلاعاتی نظیر تاریخ و زمان)
 • توانایی تعریف نمودن سرعت مجاز در خودرو( در صورت بالا رفتن سرعت خودرو از مقدار تعیین شده پیامک داده می شود)
 • تعریف موقعیت مکان و محدوده مشخص جهت خودرو

 

 

/ دسته‌بندی نشده

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *

 • نوشته بعدی
 • نوشته قبلی
کمک نیاز دارید چت واتساپ رول کالا